Protesta për ushqimet e skaduara, AKU: Po përhapet panik

Publikuar tek: aktualitet, më 17:42 19-02-2015 Protesta për ushqimet e skaduara, AKU: Po përhapet panik

Reagon pas protestës për ushqimet e skaduara Autoriteti Kombëtar i Ushqimit duke thënë se konsumatorët janë më të garantuar se kurrë.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit tha se nuk e ka për detyrë të hetojë apo të arrestojë në lidhje me produktet e skaduara por vetëm të inspektojnë. Sipas AKU, protesta shërben për të përhapur panik dhe thekson se siguria ushqimore është në nivelet më të larta.

Protesta për ushqimet e skaduara u zhvillua nga Shoqëria Civile dhe u mbajt në sheshin Skëndërbeu, e nxitur edhe nga rasti i ditëve të fundit ku një fabrikë në Paskuqan, falsifikonte datat e skadencës të kosit me fruta për fëmijë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrezikohet Lungomare, banorët e Babicës nuk lejojnë firmën t’u marri rërën
‘’Lufra’’, nuk ka qumësht pluhur në mostrat e qumështit natyral »
Article Logic
Execution time: 0.011928081512451
array(1) { ["section"]=> string(59) "protesta-per-ushqimet-e-skaduara-aku-po-perhapet-panik-3866" }