Protesta/ Studentët e Drejtësisë firmosin PETICIONION: Duam mësim, nuk mund të na bllokojnë 50 veta

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 17-01-2019 Protesta/ Studentët e Drejtësisë firmosin PETICIONION: Duam mësim, nuk mund të na bllokojnë 50 veta

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë shprehen masivisht pro zhvillimit të mësimit në auditore dhe kundër bllokimit nga një grup i vogël të rinjsh të cilët sipas tyre janë të lidhur me forumet politike.

Ata shprehen kundër kundër bllokimit nga një grup i vogël të rinjsh që sipas tyre janë të lidhura me forumet politike.

Studentët u shprehën me zë dhe me figurë përpara kamerave të mediave se ata janë aty për mësim dhe se një  grusht studentësh që kanë mbyllur dyert po i cënojnë shumicës të drejtën për të zhvilluar mësim.

Për t'i dhënë fund këtij bllokimi, studentët e Drejtësisë kanë nisur një peticion ku secili shkruan emër mbiemër dhe firmos, që të fillojë normalisht procesi mësimor për të mos humbur me orë që do te zëvendësohen në verë, apo me keq akoma, për të mos humbur vitin akademik i cili do të kishte kosto të larta për të gjithe ata. Ky peticion është firmosur nga mbi 200 studentë të drejtësisë në pak orë, ndërkohë që ata që bllokojnë janë jo më shume së 50 studentë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati në Vlorë, zbulohet identiteti i të plagosurit tjetër, u mbajt i fshehtë (EMRI-Kërkohej në Itali)
ME VIDEO/ Balili në pritje të VENDIMT te Krimet e Rënda, pa pranga, qesh para kamerave... »
Article Logic
Execution time: 0.011448860168457
array(1) { ["section"]=> string(103) "protesta-studentet-e-drejtesise-firmosin-peticionion-duam-mesim-nuk-mund-te-na-bllokojne-50-veta-149185" }