Protesta të dhunshme në Frankfurt, 300 të plagosur nga përleshjet me policinë

Publikuar tek: bota, më 12:06 18-03-2015 Protesta të dhunshme në Frankfurt, 300 të plagosur nga përleshjet me policinë

Protesta të dhunshme po zhvillohen në Frankfurt të Gjermanisë ku qindra protestues janë përleshur me policinë.

Nga përleshjet kanë mbetur të plagosur 300 persona dhe janë arrestuar 350 të tjerë. Protestuesit  e Lëvizjes Blockupy i kanë vënë zjarrin makinave të policisë dhe qëllojnë me gurë drejt tyre. Ata protestojnë kundër ndërtimit të një selie në Bankë Qendrore Europiane.

Policia po merr masat për të parandaluar përkeqësimin e mëtejshëm të situatës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091030597686768
array(1) { ["section"]=> string(81) "protesta-te-dhunshme-ne-frankfurt-300-te-plagosur-nga-perleshjet-me-policine-6242" }