Protesta, të rinjtë shtrihen në tokë dhe me duart pas koke te Kryeministria

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:15 14-12-2020 Protesta, të rinjtë shtrihen në tokë dhe me duart pas koke te Kryeministria

Qindra të rinj i janë përgjigjur edhe sot thirrjeve në rrjetet sociale për t’iu bashkuar protestës për vrasjen e Klodian Rashës nga efektivi i policisë.

Protesta në ditën e pestë të saj ka nisur paqësisht në sheshin “Skënderbej”, më pas ata kanë marshuar drejt bulevardit “Dëshmorët e Kombit” drejt Kryeministrisë, ku në mënyrë demonstrative janë shtrirë në tokë dhe kanë vendosur duart pas koke.

Grupe protestuesish janë shpërndarë deri në orët e mbrëmjes në disa zona në kryeqytet, te Drejtoria e Policisë së Tiranës, te “Zogu Zi” dhe sheshi Wilson. Në disa raste pa pasur dhe përplasje e shoqërime të protestuesve nga Policia. Ndaj tyre ëhstë hedhur gaz lotsjellës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e Ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013598918914795
array(1) { ["section"]=> string(81) "protesta-te-rinjte-shtrihen-ne-toke-dhe-me-duart-pas-koke-te-kryeministria-231266" }