Protestat anti-qeveritare në Bukuresht, në 24 orë dyfishohet numri i të pranishmëve

Publikuar tek: bota, më 22:44 04-11-2015 Protestat anti-qeveritare në Bukuresht, në 24 orë dyfishohet numri i të pranishmëve

Kanë mjaftuar vetëm 24 orë që numri i protestuesve kundër qeverisë rumune të dyfishohet.

Ndërsa kryeministri rumun ka njoftuar për dorëheqjen e tij, protestat që u nxitën nga vdekja e 32 personave në një klub nate, por që kanë në thelb korrupsionin masiv të qeveritarëve kanë marrë përmasa masive.

Sipas “NYT” vetëm në 24 orë numri i protestuesve rumun në Bukuresht është dyfishuar. Ditën e djeshme rreth 20 mijë persona iu bashkuan protestës ndërsa sot llogaritet që numri i tyre të ketë arritur në 50 mijë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012962102890015
array(1) { ["section"]=> string(88) "protestat-anti-qeveritare-ne-bukuresht-ne-24-ore-dyfishohet-numri-i-te-pranishmeve-24680" }