Protestat në Bolivi, helikopteri i presidentit Morales bën ulje emergjente në La Paz  

Publikuar tek: bota, më 00:16 05-11-2019 Protestat në Bolivi, helikopteri i presidentit Morales bën ulje emergjente në La Paz   Protestat ne kryeqytetin bolivian La Paz, kunder presidentit Evo Morales

Helikopteri ku ndodhej presidenti bolivian Evo Morales, pati një ulje emergjente ditën e sotme për shkak të një avarie teknike.

Ulja emergjente u realizua me sukses duke shmangur ndonje tragjedi dhe presidenti së bashku me pjesëtarët e ekuipazhit të helikopterit kanë shpëtuar pa asnjë dëmtim.

Në fillim u mendua se për shkak të protestave kombëtare kundër tij, presidentit Morales u tentua që t’i bëhej një atentat për eliminim fizik.

Disa media vendore kanë shpërndarë edhe videon e momentit kur helikopteri i presidentit bëri uljen emergjente.

Kujtojmë se demostruesit bolivian bllokuan rrugët në Bolivi në një protestë kundër zgjedhjeve të fituara nga presidenti Evo Morales, duke kërkuar zhvillimin e zgjedhjeve të reja në vend, pasi qeveria u akuzua për manipulim masiv të rezultateve.

Rivali i presidentit Morales, Carlos Mesa deklaroi se protestat do të zgjasin deri në momentin kur Morales të pranojë se qeveria ka manipuluar rezultatet e zgjedhjeve.

 

heliko.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011490821838379
array(1) { ["section"]=> string(90) "protestat-ne-bolivi-helikopteri-i-presidentit-morales-ben-ulje-emergjente-ne-la-paz-184733" }