Protestat në SHBA mbërrijnë tek 'Shtëpia e Bardhë', Trump me familjen evakuohen në bunker

Publikuar tek: bota, më 10:06 01-06-2020 Protestat në SHBA mbërrijnë tek 'Shtëpia e Bardhë', Trump me familjen evakuohen në bunker

Vrasja e afro-amerikanit George Floyd nga oficeri amerikan Derek Chauvin ka ngjallur protesta të mëdha prej 6 ditësh në SHBA.

Protestuesit kanë rrethuar edhe ‘Shtëpinë e Bardhë’, çfarë ka bërë që presidenti Donald Trump bashkë me familjen të evakuohen në bunkerin e emergjencës.

Sipas ‘CNN’, gjatë operacionit të evakuimit, të gjitha dritat në shtëpinë presidenciale ishin fikur për arsye sigurie.

Sipas raportimeve, deri më tani rreth 300 persona janë arrestuar mbi të cilët rëndojnë akuzat e shkeljes së urdhërit të shtetrrethimit, vjedhje dhe dëmtim prone.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093729496002197
array(1) { ["section"]=> string(93) "protestat-ne-shba-mberrijne-tek-shtepia-e-bardhe-trump-me-familjen-evakuohen-ne-bunker-208590" }