PROTESTAT/ Pedagogu që ishte në listën e Bashës: M’u ça prostata, nuk pje*dh njeri a ngelëm pa punë a jo

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:49 14-05-2019 PROTESTAT/ Pedagogu që ishte në listën e Bashës: M’u ça prostata, nuk pje*dh njeri a ngelëm pa punë a jo Rezart Prifti

Rezart Prifti, pedagogu, ish-kandidat i listës së Bashës për Zgjedhjet e Këshillit Kombëtar të PD, ironizon protestat që zhvillohen në Tiranë.

 

Ai e cilëson të gjithën këtë një teatër që mbyllet përherë me një marrëveshje ndërsa askush s’e vret mendjen për njerëzit e thjeshtë.

‘Sa herë bllokohet ky qytet i kalbur nga protesta e kujtë do qoftë kjo, e majtë, e djathtë, astirse, persekutonjëse a ku di unë ç’ka tjetër, më kap përherë në moment të keq!

Dje në darkë mbarova! Mu ça prostata! Për pak e lash veten të ndjeja kënaqësinë e të ngrohurit të vetes dhe të lirisë së pa çmimt që të jep përroi shurror. Por jo, mbahu thash se je burre!

Sot ftillohem e mendoj se çfarë gjendje është? Prap ankesa nuk është se ngeli gjithë dynjaja pa punë, se nuk po pjerdh njeri a ngelem pa punë a jo!

Përherë nevojat dhe kerkesat në këtë vend janë primitive dhe fiziologjike: a do bëjmë shurrën, a do hamë bukë a do pimë ujë...

Për njerëzit gjithë kjo është theatro, se e gjitha është mbyll si përhere me marreveshje simpatike, e cila në mos sot nesê do dali!

Për pako të tjerë për sa vijon:

O bandill të lumtë bitha

ajo i shpjegon të gjitha

ç’duhen dituri e mend

kur njeriu ka fatin tënd’, shkruan Prifti.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091428756713867
array(1) { ["section"]=> string(108) "protestat-pedagogu-qe-ishte-ne-listen-e-bashes-m-u-ca-prostata-nuk-pje-dh-njeri-a-ngelem-pa-pune-a-jo-164273" }