Protestat/ Publikohet videoja, policia largon për krahësh qytetarët nga lulishtja në Tiranë: Hiqi duart mos më prek (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 11:56 30-06-2020 Protestat/ Publikohet videoja, policia largon për krahësh qytetarët nga lulishtja në Tiranë: Hiqi duart mos më prek (VIDEO) Nga videoja

Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar videon ku shihet se si policia ka larguar qytetarët nga lulishtja ‘’Tre Vëllezërit Frashëri’’ përballë Piramidës në Tiranë, ditën që u zhvillua protesta e  Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit për HEC-et dhe transportin publik.

 Videoja është filmuar nga një qytetare e cila i kërkon policisë të japë arsyen se përse kërkon të largojë forcërisht qytetarët në lulishte, por nuk ka marrë përgjigje.

Kujtojmë se nga protestat e zhvilluara rreth 6 ditë më parë, Policia arrestoi edhe disa persona dhe procedoi penalisht 17 protestues.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TRE AVOKATË flasin për gjyqin ndaj SAIMIR TAHIRIT: Është kthyer sistemi pas në kohë, me ndryshimin që prokurorët nuk torturojnë ‘viktimat’ me kamxhik në dorë, të tregojnë ato që këta duan të dëgjojnë...
'Betejën time do ta çoj deri në fund', Hajdari: Thirrje qytetarëve të më mbështesin, ndryshe do të ngelin në duart e këtyre... »
Article Logic
Execution time: 0.012164831161499
array(1) { ["section"]=> string(125) "protestat-publikohet-videoja-policia-largon-per-krahesh-qytetaret-nga-lulishtja-ne-tirane-hiqi-duart-mos-me-prek-video-212291" }