Protestë masive e tifozëve serb kundër pranimit të Kosovës në Fifa dhe Uefa

Publikuar tek: sport, më 22:52 02-08-2016 Protestë masive e tifozëve serb kundër pranimit të Kosovës në Fifa dhe Uefa

Tifozët serbë kanë shprehur pakënaqësi për pranimin e Kosovës nga UEFA dhe FIFA. Ata që e kanë bërë një gjë të tillë ishin tifozët e Crvena Zvezdës, duke shpalosur pankarta me një nen të UEFA-s ku thuhet se pjesë e kësaj organizate mund të jenë vetëm ato shtete që njihen nga OKB-ja.

“Anëtar i Federatës së Futbollit të Europës mund të jetë çdo vend i këtij kontinenti, i cili është pranuar nga Kombet e Bashkuara dhe është përgjegjës për organizimin dhe përfshirjen e çështjeve të futbollit në vendin e tyre”, shkruhej në pankartat e serbëve.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025350093841553
array(1) { ["section"]=> string(81) "proteste-masive-e-tifozeve-serb-kunder-pranimit-te-kosoves-ne-fifa-dhe-uefa-48563" }