Protestë në burg, humbin jetën mbi 40 persona, disa arratisen

Publikuar tek: bota, më 16:34 11-02-2016 Protestë në burg, humbin jetën mbi 40 persona, disa arratisen

Një protestë e zhvilluar në një prej burgjeve të Meksikës ka degjeneruar në dhunë me mjete të forta dhe zjarrvënie duke shkaktuar vdekjen e mbi 40 personave sipas mediave lokale.

Në vendngjarje kanë mbërritur qindra forca speciale të policisë ndërsa rrugët janë bllokuar nga prania e madhe e familjarëve të shqetësuar. Zyrtarët e Nuevo Leon thanë se situata tashmë është nën kontroll por pa dhënë detaje se sa është saktësisht bilanci i personave që kanë humbur jetën.

_88220407_031391660.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mësuesi hap zjarr dhe vret 6 kolegët e tij, brenda ambientit të shkollës, plagos dhe 2 të tjerë
Gjenerali amerikan humb ndjenjat gjatë konferencës për shtyp (Video) »
Article Logic
Execution time: 0.012903928756714
array(1) { ["section"]=> string(65) "proteste-ne-burg-humbin-jeten-mbi-40-persona-disa-arratisen-32321" }