Protestë në Madrid, mijëra njerëz dalin në shesh kundër abortit

Publikuar tek: bota, më 12:07 26-03-2019 Protestë në Madrid, mijëra njerëz dalin në shesh kundër abortit

Në Madrid mijëra njerëz kanë protestuar kundër abortit të fëmijëve pasi me ligjin e ri tani aborti do lejohet deri në javën e 14-të të shatëzanisë.

 

Protestuesit kanë ngritur zërin kundër abortit dhe kanë lëshuar një ajër mijëra balona për fëmijët të cilëvë nuk u dha një mundësi për të jetuar.

Sipas ligjit të ri, tashmë aborti do mund të kryhet deri në javën e 14-të diçka që sipas mjekëve mund të jetë shumë e rrezikshme për jetën e nënës.

Mijëra njerëz nga e gjithë bota kanë mbështetur lëvizjen e protestuesve dhe i kanë kërkuar që të mos tërhiqen.

53602137_403806107099427_6350212866301231104_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012320995330811
array(1) { ["section"]=> string(69) "proteste-ne-madrid-mijera-njerez-dalin-ne-shesh-kunder-abortit-157946" }