Protestë para Bashkisë së Durrësit, banorët e revoltuar: Ndërtuesi nuk vjen të riparojë dëmet e pallatit

Publikuar tek: aktualitet, më 11:13 13-12-2019 Protestë para Bashkisë së Durrësit, banorët e revoltuar: Ndërtuesi nuk vjen të riparojë dëmet e pallatit

205 familje të një pallati në lagjen nr. 17 në Durrës protestojnë paraditen e sotme para Bashkisë.

 

Banorët shprehen të revoltuar se ndërtuesi i pallatit refuzon të rregullojë dëmet e shkaktuara nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit.

Kryeministri Edi Rama i dha urdhër ndërtuesve në qytetin e Durrësit të riparojnë dëmet e shkaktuara nga tërmeti në pallatet e ndërtuara prej tyre që pas ekspertizës janë shpallur si godina pa dëme në strukturën e kolonave. 

Kujtojmë se tërmeti i 26 nëntorit humbën jetën 51 vetë si dhe  u shkatërruan dhjetra pallate e godina.

 

78908836_2677281009017752_3438485602394177536_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03902792930603
array(1) { ["section"]=> string(109) "proteste-para-bashkise-se-durresit-banoret-e-revoltuar-ndertuesi-nuk-vjen-te-riparoje-demet-e-pallatit-189289" }