Protestë për ndërtimet te Liqeni

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:50 31-05-2015 Protestë për ndërtimet te Liqeni

“E kanë përdhunuar Tiranën dhe po e bëjnë sërish, madje këtë herë as nuk do jetë më. Sot po e flakin atë me heshtje, sepse të gjithë janë mëkatarë. Edhe heshtja është krim, të mos reagosh është krim, të kesh në Tiranë vetëm ca pemë anës trotuarit është justifikim kundër ndotjes me gjoja ndërtimin e lulishteve prej betoni. Duhet ta shpëtojmë atë Liqen, ndryshe në Tiranë nuk do të ketë më as ecje”, kështu shprehen qytetarët protestues të "Ndal ndërtimeve te Parku i Liqenit"  të vendosur për ta kthyer Tiranën në qytetin që duan. Kjo foto është bërë në protestë, ku  “Mos e bëj heshtjen tënde ëmbëlsi sistemesh” është një tjetër gjetje shkruar në pankartën e protestuesve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010035991668701
array(1) { ["section"]=> string(38) "proteste-per-ndertimet-te-liqeni-12319" }