Protestuan për 11 kuksianët e arrestuar, policia ndalon tre aktivistët e FRPD (EMRAT-VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:35 25-04-2018 Protestuan për 11 kuksianët e arrestuar, policia ndalon tre aktivistët e FRPD (EMRAT-VIDEO) Protesta

Policia e Shkodrës ka shoqëruar në komisariat tre persona nga rradhët e FRPD.

Shoqërimi i tyre është kryer për protestën e zhvilluar gjatë seancës për 11 kuksianët e arrestuarpara gjykatës së Apelit në Shkodër.

Të shoqëruarit janë: Besjan Zaja Ergys Ivzik dhe Arvit Bushati, kryetar i FRPD. Sipas policisë ata dyshohen se kanë prishur qetësinë publike dhe kanë marre pjesë në një protestë të paligjshme, si dhe janë autorë të hedhjes se tymueseve dhe shashkave.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025143146514893
array(1) { ["section"]=> string(95) "protestuan-per-11-kuksianet-e-arrestuar-policia-ndalon-tre-aktivistet-e-frpd-emrat-video-118247" }