Bllokuan 'Rrugën e Kombit' për të protestuar, nën hetim 8 banorë të Mirditës

Publikuar tek: aktualitet, më 11:03 17-01-2021 Bllokuan 'Rrugën e Kombit' për të protestuar, nën hetim 8 banorë të Mirditës

Banorët e Mirditës të cilët protestuan për dëmtimin e rrugës së fshatit, po hetohen nga policia.

Mësohet se nën hetim janë 8 qytetarë.  Ditën e djeshme dolën në protestë banorët e tre fshatrave në Mirditë dhe kanë bllokuar për disa minuta “Rrugën e Kombit”. Ata janë shprehur se për të ndërtuar ujësjellësin që u çon ujë 10 familjeve që janë me PS-në, janë bllokuar tre fshatrat.

Me makina dhe vetë në rrugë, banorët e fshatrave Munuz, Rrajë e Zezë dhe Velë, bllokuan për disa minuta “Rrugën e Kombit”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Po rriheshin me njëri-tjetrin, policia arreston babë e bir në Vlorë
Bamir Topi “qejfmbetur’ me Ramën: Unë e çova në stadium se kishte frikë nga tifozët e Tiranës, ai nuk më ftoi te inagurimi i ‘Air Albania’ »
Article Logic
Execution time: 0.012801170349121
array(1) { ["section"]=> string(81) "protestuan-per-demtimin-e-rruges-se-fshatit-nen-hetim-8-banore-te-mirdites-235311" }