Protestuesit bllokojnë shkollat dhe djegin koshat e mbeturinave, policia hedh gaz lotsjellës (Foto)

Publikuar tek: bota, më 16:09 23-02-2017 Protestuesit bllokojnë shkollat dhe djegin koshat e mbeturinave, policia hedh gaz lotsjellës (Foto)

Policia franceze ka hedhur gaz lotsjellës ndaj studentëve të Parisit, të cilët kishin bllokuar 16 shkolla të mesme gjatë një proteste.

Sipas BBC protestat janë organizuar në kryeqytet me qëllim kundërshtimin e dhunimit të dyshuar të një personi me ngjyrë nga një polic dhe abuzimet e ndryshme të policisë.

Viktima, i njohur si Theo është rrahur nga policët dhe ishte dhunuar me një shkop gome pasi ishte ndaluar më 2 shkurt.

Protestuesit filluan protestën të qetë nga Place de la Nation, pastaj vazhduan duke ndezur zjarr nëpër kosha mbeturinash.

paris.jpgparis1.jpgparis2.jpgparis4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Turqia vendos në programin arsimor gjuhën shqipe dhe boshnjake
Avioni përplaset në pistë, evakuohen me urgjencë pasagjerët »
Article Logic
Execution time: 0.01193904876709
array(1) { ["section"]=> string(102) "protestuesit-bllokojne-shkollat-dhe-djegin-koshat-e-mbeturinave-policia-hedh-gaz-lotsjelles-foto-69724" }