Protestuesit godasin me ‘MILKSHAKE’ liderin britanik

Publikuar tek: bota, më 15:48 20-05-2019 Protestuesit godasin me ‘MILKSHAKE’ liderin britanik

Lideri i partisë opozitare Nigel Farage, i cili mbështet largimin e Anglisë nga BE-ja është goditur me një milkshake në një marshim në rrugën e Newcastle.

Sipas BBC, milkshake përbëhej nga banane e karamel dhe kushtonte plot 5 paund.

Policia vendase arrestoi pas ngjarjes një 32-vjeçar i cili dyshohet si autori. Politikani britanik edhe pse i bërë pis nga pija e milkshake vazhdoi marshimin dhe dha një intervistë për BBC në të cilën analizoi se pse Brexit është e vetmja zgjidhje për Anglinë.

_107032469_farage4.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026366949081421
array(1) { ["section"]=> string(57) "protestuesit-godasin-me-milkshake-liderin-britanik-165005" }