“Protestuesit” hedhin foton e Veliajt te “9GAG”, në tentativë për ta bërë virale (Foto)

Publikuar tek: politike, më 21:21 20-03-2016 “Protestuesit” hedhin foton e Veliajt te “9GAG”, në tentativë për ta bërë virale (Foto)

Me anonimatin që garanton sot interneti, çdokush e ka të lehtë të zgjedhë nëse dëshiron të shprehet apo jo publikisht me identitetin e tij të vërtetë, duke patur mundësinë për mënyra prostestimi nga më kreativet, kështu ka ndodhur edhe me dikë që ka zgjedhur të postojë një “meme” të kryebashkiakut Erion Veliaj në tentativë për ta bërë virale.

Në foton e futur te një prej faqeve më të mëdha të humorit “9GAG”, shkruhet:

“Kur ishte i ri fitonte para nduke shitur frutat e pemëve. Tan ii fiton nga korrupsioni dhe prerja e pyjeve në të vetmin vend të gjelbër të qytetit, për të ndërtuar struktura që dëmtojnë ekosistemin”.

Fotografia është shpërndarë më pas në disa faqe shqiptare, aktivistë të mbrojtjes së pyjeve dhe kundër ndërtimit te parku i Liqenit, ndërsa pyetja që ata bëjnë është: "A ka Tirana kryebashkiakun më të keq të çdo kohe?".

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093059539794922
array(1) { ["section"]=> string(86) "protestuesit-hedhin-foton-e-veliajt-te-9gag-ne-tentative-per-ta-bere-virale-foto-35588" }