Protestuesit me portretin e Ardit Gjoklajt, revoltohet gazetari: Po të kishte k*** ky gjytyrym milet...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:07 27-01-2018 Protestuesit me portretin e Ardit Gjoklajt, revoltohet gazetari: Po të kishte k*** ky gjytyrym milet...

Protestues të opozitës shpalosën para pak minutash në sheshin "Skënderbej" portretin gjigant të Ardit Gjoklajt, 17-vjeçarit të vrarë në Landfillin e Sharrës, zgjdhur sot si simbol proteste.

Sakaq, i indinjuar nuk ka mundur mos e komentojë një gjë të tillë gazetari Genti Minga i cili shkruan se protestuesit në krah të Gjoklajt duhet të kishin printuar dhe pamjet e Gërdecit.

Për më tepër sipas tij, ata nuk do dilnin sot në protestë por një ditë tjetër.

Gjithë komentin e tij, Minga e ka shoqëruar edhe me sarkazëm.

KOMENTI I PLOTË:

Po te kishte koqe ky gjytyrym milet do kishte printuar perkrah posterave te Ardit Gjoklajt edhe ca me pamje piktoreske nga Gerdeci. Dhe nuk do dilte sot ne proteste, por nje dite tjeter. Per hesap te tij. Une vete do mbaja me qejf nje poster timin ne dush, me shkume, se vallaj nje dite po, nje dite jo, me pritet uji fiks kur jam duke u shpelare. Qe e shplafte mortja pozite e opozite bashke, por mbi te gjitha, lafte, shpelafte, thafte dhe hekuroste kete popull qe me i trashe nuk behet!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072429180145264
array(1) { ["section"]=> string(102) "protestuesit-me-portretin-e-ardit-gjoklajt-revoltohet-gazetari-po-te-kishte-k-ky-gjytyrym-milet-108104" }