Protestuesit qëllojnë me domate Angela Merkel, reagimi i saj i habit të gjithë

Publikuar tek: bota, më 14:35 06-09-2017 Protestuesit qëllojnë me domate Angela Merkel, reagimi i saj i habit të gjithë

Kancelarja gjermane Angela Merkel është qëlluar me domate nga disa protestues gjatë një takimi elektoral në Heidelberg.

 3000 persona kanë dalë në protestë per shkak të politikave të Merkelit pro emigracionit ku dy vitet e fundit shteti gjerman ka pranuar mbi një milion emigrantë.

Qetësia e Merkelit pas gjestit të protestuesve është e papërshkrueshme. Teksa domatet hidhen në drejtim të saj, ajo vijon të ngjisë shkallët drejt podiumit pa u shqetësuar fare dhe me një buzëqeshje në fytyrë teksa kamera fokuson vazhdimisht njollën në xhaketën e saj.

Takimet elektorale të kancelares gjermane vazhdojnë teksa ajo lufton të fitojë mandatin e saj të pestë në zgjedhjet politike gjermane të 24 shtatorit.

merkel_copy.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097410678863525
array(1) { ["section"]=> string(83) "protestuesit-qellojne-me-domate-angela-merkel-reagimi-i-saj-i-habit-te-gjithe-91357" }