Protestuesit sulmojnë me mish të pjekur dhe salçiçe kafenenë e vegjetarianëve

Publikuar tek: bota, më 19:19 31-05-2016 Protestuesit sulmojnë me mish të pjekur dhe salçiçe kafenenë e vegjetarianëve

Një nga protestat më të pazakonta në botë ka ndodhur disa ditë më parë në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi aty ku një grup të rinjsh kanë demostruar kundërshtinë e tyre ngaj vegjetarianëve në mënyrën më të çuditshme.

Dhjetëra të rinj janë shfaqur përpara kafenesë “Kiëi”, një kafe vegjetariane, duke tundur copa mishi të pjekur dhe salçiçe, të cilat i kanë gjuajtur më pas në drejtim të lokalit. Por sipas pronarëve të lokalit situata është seriozie.

_89843991_3d86880a-ba33-4cf8-8475-c65968134a08.jpg

Ata thonë se të rinjtë janë ekstremistë që më herët kanë sulmuar edhe komunitete homoseksualësh në qytet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Revoltë e madhe pasi Kopështi Zoologjik vrau gorillën për të shpëtuar fëmijën
Kama e faraonit Tutankhamun është bërë nga materiale jashtë kësaj bote (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.010807037353516
array(1) { ["section"]=> string(83) "protestuesit-sulmojne-me-mish-te-pjekur-dhe-salcice-kafenene-e-vegjetarianeve-42046" }