Protestuesja sulmon presidentin e Bankës Europiane Mario Draghi (Video)

Publikuar tek: bota, më 16:30 15-04-2015

Një protestuese ka ndërprerë konferencë për shtyp të Bankës Qendrore Evropiane. Një vajzë ka ndërhyrë duke sulmuar live presidentin e Bankës Qëndrore, Mario Draghi.

Protestuesja hipi në podium ku presidenti i BQE, Mario Draghi, ishte duke mbajtur fjalën e tij të hapjes pas takimit të fundit.

Disa aktivistë akuzojnë bankën se është e duke u përpjekur për të zbatuar masat shtrënguese buxhetore në vendet e eurozonës, të tilla si Greqia, që janë në programet e shpëtimit financiar.

Draghi u shfaq në skenë disa minuta më vonë dhe të vazhduar me fjalimin e tij.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012288093566895
array(1) { ["section"]=> string(74) "protestuesja-sulmon-presidentin-e-bankes-europiane-mario-draghi-video-8809" }