Provat e mbijetesës, marinsat amerikanë, nga shqyerja e kobrave me dhëmbë tek ngrënia e insekteve

Publikuar tek: bota, më 23:48 17-04-2018 Provat e mbijetesës, marinsat amerikanë, nga shqyerja e kobrave me dhëmbë tek ngrënia e insekteve

Marinsat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të mbajnë vendin e parë në botë përsa i përketë përgatitjes fizike të tyre. Këtë e faktojnë dhe vështirësitë me të cilat ata përballen gjatë stërvitjeve të tyre.

Teksa stërviteshin në xhunglën e Tajlandës ata mundoheshin “t’i mbijetonin” kushteve me të cilat përballeshin.

Instruktori mëson ushtarët e rinj se si të kapin dhe të shqyejnë me dhëmbë një pulë, një kobër, se si të ushqehen me insekte dhe cilat lloje të tyre janë të ngrënshëm. Një provë e tillë u dokumentua me foto nga një grup ushtarësh amerikanë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013016939163208
array(1) { ["section"]=> string(102) "provat-e-mbijeteses-marinsat-amerikane-nga-shqyerja-e-kobrave-me-dhembe-tek-ngrenia-e-insekteve-117254" }