“Provokacia” e kampionit shkodran, rrëfen Smajlaj: Ja pse bëra simbolin e shqiponjës në mes të Beogradit

Publikuar tek: sport, më 08:49 07-03-2017 “Provokacia” e kampionit shkodran, rrëfen Smajlaj: Ja pse bëra simbolin e shqiponjës në mes të Beogradit

Atleti shqiptar Izmir Smajlaj u shpall kampion Europe pak ditë më parë në Beograd.

Në një prononcim për “Shekulli” ai tregon për momentin kur triumfoi në mes të Beogradit dhe për simbolin e flamurit shqiptar, që për mediat serbe u konsiderua si një tjetër “provokacia”.

“Ishin emocione të parashikueshme dhe që nuk i kisha imagjinuar kurrë më parë. Në stadium ishin familjarët dhe disa miqtë e mi. Simboli i shqiponjës ishte diçka që ndodhi për shkak të emocioneve, një emocioni euforik. E bëra për të gjithë shqiptarët dhe familjen time pa menduar se si do të merrej nga mediat serbe”, u shpreh Smajlaj.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096199512481689
array(1) { ["section"]=> string(106) "provokacia-e-kampionit-shkodran-rrefen-smajlaj-ja-pse-bera-simbolin-e-shqiponjes-ne-mes-te-beogradit-71019" }