Provokon Mero Baze: Meta nuk u tregua bukëshkalë, ata vranë 4 njerëz kur kishte hall

Publikuar tek: barometri, më 07:41 29-07-2018 Provokon Mero Baze: Meta nuk u tregua bukëshkalë, ata vranë 4 njerëz kur kishte hall

Gazetari Mero Baze thumbon presidentin Ilir Meta pasi vendosi të mos dekretojë ligjin për Teartin Kombëtar.

 

Baze e shikon veprimin e Metës si nderin që presidenti i ktheu demokratëve.

“Presidenti nuk është treguar bukëshkalë. Ata vranë katër njerëz kur kishte hall ky një ligj po kthen”, shkruan gazetari Baze.

Meta e ktheu sot ligjin që i hap rrugë shembjes së Teatrit. Sipas Presidentit Meta, së pari, ky ligj shkel parimet e “barazisë përpara ligjit” dhe “lirisë së veprimtarisë ekonomike të shtetasve”, parime këto të cilat gëzojnë një mbrojtje të veçantë nga Kushtetuta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026087045669556
array(1) { ["section"]=> string(89) "provokon-mero-baze-meta-nuk-u-tregua-bukeshkale-ata-vrane-4-njerez-kur-kishte-hall-129476" }