PS kryeson në Tepelenë, LSI në Përmet

Publikuar tek: politike, më 08:21 24-06-2015 PS kryeson në Tepelenë, LSI në Përmet

Ka përfunduar numërimi për anëtarët e këshillit bashkiak në Përmet dhe Tepelenë. Nga votat e grumbullura rezulton se  Përmet Lëvizja Socialiste për Integim është forcë e parë politikë duke lënë pas Partinë Socialiste dhe Partinë Demokratike . Në Përmet  Lëvizja Socialiste për Integrim  ka arritur të sigurojë 16.3% të përfaqësimit në këshillin bashkisë, që do të drejtohet nga Niko Shupuli i Partisë Demokratike. Ndërsa Partia Socialiste  ka siguruar 6.8%, ndërsa Partia Dempkratike ka arritur të marrë 4.33%.

Ndërsa në Tepelenë  ka arritur të kryesojë PS  me 27.8 %, LSI është focë e dytë me  24.6 % dhe PD me 11.4%. Bashkia e Tepelenës do të drejtohet për katër vitet e ardhshme nga Tërmet Peçi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010311841964722
array(1) { ["section"]=> string(42) "ps-kryeson-ne-tepelene-lsi-ne-permet-14500" }