PS tërhiqet nga propozimet për “Kodin e Punës” dhe “Kuponit Tatimor”, jo dëmim me 3 vite burg

Publikuar tek: politike, më 13:47 16-11-2015 PS tërhiqet nga propozimet për “Kodin e Punës” dhe “Kuponit Tatimor”, jo dëmim me 3 vite burg

Partia  Socialiste  tërhiqet sërish nga ndryshimi i ligjit për mosdhënien e kuponit tatimor, i cili ndryshon nenin ku parashikohej  “nga gjobë deri në  tre vjet burg” , në “nga gjobë deri në një vit  burg” në rast shkeljeje. Tashmë, mosdhënia e kuponit tatimor është kundravajtje administrative.

Ndërkohë Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet votuan pro ndryshimit të ligjit për kuponin tatimor.

PS është tërhequr gjithashtu në Komisionin e Ligjeve, nga ndryshimet e parashikuara për “Kodin e Punës”. Propozimi që Gjykatës t’i hiqej e drejta për të rikthyer në punë të larguarit, nuk është votuar, duke lënë në fuqi procedurën aktuale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088729858398438
array(1) { ["section"]=> string(94) "ps-terhiqet-nga-propozimet-per-kodin-e-punes-dhe-kuponit-tatimor-jo-demim-me-3-vite-burg-25534" }