PS triumfon në Pukë, Belsh dhe në bashkinë Ura Vajgurore

Publikuar tek: politike, më 14:43 22-06-2015 PS triumfon në Pukë, Belsh dhe në bashkinë Ura Vajgurore

Kandidati i ASHE-së Gjon Gjonaj ka triumfuar  në garën për bashkinë e Pukës . Ai ka arritur të marrë 3847 vota përkundrejt kandidatit të ASHE Rrok Dodaj i cili mundi të siguronte 3750 vota. Edhe në Belsh ka fituar kandidati i ASHE Arif Tafani me 5241 vota, përkundrejt 4428 votave të marra nga Asqeri Kuqja.

Kandidatja e ASHE-së, Juliana Memaj ka mundur të fitojë me rezultat të thellë në bashkinë Ura Vjgurore ku ka siguruar 8798 vota përballë kandidatit të APPD-së Bujar Hoxha, i cili mori  6430 vota.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092699527740479
array(1) { ["section"]=> string(61) "ps-triumfon-ne-puke-belsh-dhe-ne-bashkine-ura-vajgurore-14335" }