PSD “bashkon” Dritan Priftin dhe Skënder Gjinushin

Publikuar tek: politike, më 22:24 11-03-2015 PSD “bashkon” Dritan Priftin dhe Skënder Gjinushin

Kreu i PSD-së Skënder Gjinushi është fotografuar mbëmjen e sotme me ish-deputetin e LSI-së Dritan Priftin në një prej lokaleve të kryeqytetit.

Takimi midis Gjinushit dhe Priftit vjen në një kohë kur situata politike në vend është tensionuar mjaft dhe problemet në gjirin e maxhorancës janë më lartat që prej formimit të saj.

Nuk dihet zyrtarit aryseja e takimit Prifti-Gjinushi, por kronologjia e ngjarjeve të nxjerrin në një përfundim, siç është blerja e PSD-së nga ish-ministri Prifti. Një armik i kësaj maxhorance, Dritan Prifti ka deklaruar pas dëshmisë së tij në Prokurori se ka ardhur koha që të kthehet në politikë. Ndërsa sa i përket Gjinushit, aleati i kryeministri Edi Rama nuk e ka fshehur kurrë zhgënjimin për mungesën e përfaqësimit të partisë së tij në qeveri.

Një element i rëndësishëm është edhe miqësia e Priftit me Tom Doshin, por nuk dihet nëse ky i fundit do t’i bashkohet kësaj partie në rast se drejtimin e saj e merr Prifti. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010145902633667
array(1) { ["section"]=> string(53) "psd-bashkon-dritan-priftin-dhe-skender-gjinushin-5603" }