Pse godina e Teatrit është guri në lumin e Ramës ku të mençur dhe budallenj s’po e nxjerrin dot?

Publikuar tek: analiza-komente, më 20:05 03-08-2019 Pse godina e Teatrit është guri në lumin e Ramës ku të mençur dhe budallenj s’po e nxjerrin dot?

Nga Kreshnik Spahiu

Edi Rama nuk do ta prishë godinën e Teatrit, por ka shpikur karremin për të peshkuar gjithë aktorët politik dhe jo politik, artistik apo mediatik.

Ka hedhur një gurë në lumë dhe janë mbledhur të mençur apo budallenj dhe nuk po e nxjerrin dot.

Ka nxjerr 2000 policë bashkiak dhe shtetëror, e pas tyre kanë rendur të përplasen të gjithë!

Ata protestojnë për gardhin e Teatrit, dhe Rama nga krahu tjetër merr çelsat e 61 Bashkive.

Ata protestojnë për rrangallen e Teatrit, dhe Rama mbush Gjykatën e Lartë me njerëzit e tij.

Ata futen në sallën e Teatrit, ndërsa Rama fut njerëzit në Gjykatë Kushtetuese.

Ata flen 24 orë tek dera e Teatrit, dhe Rama fut 24 kandidat tek SPAK

Ata betohen se do e rrëzojnë Ramën për gradaçelat imagjunare, ndërsa Rama merr në kontroll gjithë gradaçelat e pushteteve.

Të gjithë i ka peshkuar dhe i shkojnë pas lojës së tij. Çdo ditë nxjerr ndonjë artist që flet për teatrin dhe mban larg në heshtje çdo jurist që mund të flas për pushtimin e institucioneve.

Që media kontrrollohet dhe manipulohet këtë e kupton çdo kush.

Që populli është turmë qorre dhe përdoret edhe kjo është e qartë.

Tani na mbetet të kuptojmë pse Lulzim Basha hoqi dorë nga revolucioni, dorëzoi si skuth çelsat e bashkive dhe spostoi njerzit tek gardhi teatrit.

Deri dje ishte spektator. Sot është aktor i një komedie që luhet në një sallë që nuk do shembet kurrë por që u përdor si shashkë, tymi i së cilës mjegulloi krizën e vërtet të sistemit shqiptar.

Opozita politike, artistike, civile në fund do fitojë çelsat e mullarit në qendër të Tiranës, por edhe për këto çelsa do u duhet tu jap një kopje skenaristi i kësaj komedi të zezë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098350048065186
array(1) { ["section"]=> string(102) "pse-godina-e-teatrit-eshte-guri-ne-lumin-e-rames-ku-te-mencur-dhe-budallenj-s-po-e-nxjerrin-dot-174259" }