Pse mormonët përgatiten për fundin e botës

Publikuar tek: bota, më 07:54 16-09-2015 Pse mormonët përgatiten për fundin e botës

Duket se teoritë për fundin e botës nuk i kanë marë seriozisht vetëm konspiracionistët e teorive të rrjeteve sociale, tashmë qindra besimtarë mormonë përgatiten për fundin e botës.

Sipas mediave amerikane, mormonët, një grupim fetar degë e kristianizmit, po përgatiten duke blerë ushqime rezervë dhe maretiale të tjera që do t’i ndihmojnë të kalojnë ditët më të këqija në tokë, apo atë që besojnë se do të jetë një nga krizat më të mëdha ekonomike që do të kalojnë shtetet më të mëdha të botës.

Megjithatë mormonët kanë bërë po të njëjtat përgatitje edhe në 2012-ën kur besonin se ishte viti i fundit të botës, por rezultoi të ishin shpenzime të panevojshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021849155426025
array(1) { ["section"]=> string(48) "pse-mormonet-pergatiten-per-fundin-e-botes-20887" }