Pse mormonët përgatiten për fundin e botës

Publikuar tek: bota, më 07:54 16-09-2015 Pse mormonët përgatiten për fundin e botës

Duket se teoritë për fundin e botës nuk i kanë marë seriozisht vetëm konspiracionistët e teorive të rrjeteve sociale, tashmë qindra besimtarë mormonë përgatiten për fundin e botës.

Sipas mediave amerikane, mormonët, një grupim fetar degë e kristianizmit, po përgatiten duke blerë ushqime rezervë dhe maretiale të tjera që do t’i ndihmojnë të kalojnë ditët më të këqija në tokë, apo atë që besojnë se do të jetë një nga krizat më të mëdha ekonomike që do të kalojnë shtetet më të mëdha të botës.

Megjithatë mormonët kanë bërë po të njëjtat përgatitje edhe në 2012-ën kur besonin se ishte viti i fundit të botës, por rezultoi të ishin shpenzime të panevojshme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012228012084961
array(1) { ["section"]=> string(48) "pse-mormonet-pergatiten-per-fundin-e-botes-20887" }