Pse u dëbua Eduard Kapri nga Italia? Zbardhet vendimi i plotë i Prokurorisë (DOKUMENTET)

Publikuar tek: politike, më 15:55 03-01-2018 Pse u dëbua Eduard Kapri nga Italia? Zbardhet vendimi i plotë i Prokurorisë (DOKUMENTET)

Newsbomb.al zbardh vendimin e Prokurorisë që tregon arsyen pse Eduart Kapri, kryebashkiaku i Pogradecit është dëbuar nga Italia në vitin 1998. Përveç mandatit të deputetëve Rehovica dhe Rakipi, do të shqyrtohet edhe mandati i Kaprit në KQZ, pas kërkesës së prokurorisë për informacione shtesë.

“Nga dokumentacioni, verifikimet përkatëse dhe përgjigjet zyrtare të organeve ligjzbatuese nuk rezulton se Z. Eduart Kapri është dënuar me burgim, me veprime penale brenda apo jashtë territorit të Shqipërisë. Nuk rezultojnë urdhëra kërkimi ndërkombëtarë për vepra penale. Subjekti nuk rezulton të jetë dëbuar nga territori i një shteti anëtar në BE, SHBA, Kanada apo territori i një shteti jugosllav"- thuhet në dokumentet e siguruara nga newsbomb.al.

Në prokurorinë e përgjithshme Kapri deklaroi se në 1995 ishtë dënuar nga Gjermania për shkelje të rregullave të emigracionit dhe gjatë kthimit në 1998 është ndaluar në Itali ku po kalonte si transit.

Vendimi për Kaprin do të jepet nga KQZ ditën e premte.

26241729_10211730691164805_1712078363_n_1.jpg

26553472_10211730691364810_840159523_n.jpg

26552773_10211730691604816_779306767_n.jpg

.26551392_10211730691684818_2142005193_n.jpg

26551230_10211730691644817_1984838907_n.jpg

26235305_10211730691484813_1644736203_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010024070739746
array(1) { ["section"]=> string(92) "pse-u-debua-eduard-kapri-nga-italia-zbardhet-vendimi-i-plote-i-prokurorise-dokumentet-105291" }