PSG në ankth për “yllin” e skuadrës, futbollisti dyshohet të jetë i infektuar me KORONAVIRUS

Publikuar tek: sport, më 21:55 10-03-2020 PSG në ankth për “yllin” e skuadrës, futbollisti dyshohet të jetë i infektuar me KORONAVIRUS Neymar dhe Mbappe

Sulmuesi i PSG, Kylian Mbappe i cili nuk është stërivtur prej dy ditësh me ekipin, tashmë i është nënshtruar kontrollit për koronavirus.

Lajmin e bën të ditur “L’Equipe”, ku thuhet se Mbappe ka qenë i sëmurë që nga e hëna.

Kampioni i Botës me Francën ka shfaqur temperaturë të lartë, ku ka shfaqur dhe elementë të tjerë të virusit COVID-19.

Pas dy ditëve, sulmuesi i PSG po i nënshtrohet testit për të zbuluar nëse është prekur apo jo nga koronavirus. Rezultati i testit do të dalë sot në mbrëmje ose nesër në mëngjes.

Një lajm i tillë ka tronditur botën e futbollit në Francë, teksa tashmë shpresojnë që rezultati të jetë negativ.

                                                                                                                                                                          Newsport.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vendimi i FSHF: Ndeshjet e futbollit do të luhen, por pa tifozë. Te Basketbolli dhe volejbolli, kampionati është ndërprerë (SITUATA ME SPORTET)
»
Article Logic
Execution time: 0.0090000629425049
array(1) { ["section"]=> string(96) "psg-ne-ankth-per-yllin-e-skuadres-futbollisti-dyshohet-te-jete-i-infektuar-me-koronavirus-198169" }