PSG “stonon” pa Neymar në fushë, Montpellier e ndal në barazim

Publikuar tek: sport, më 22:33 23-09-2017 PSG “stonon” pa Neymar në fushë, Montpellier e ndal në barazim

Duket se fati i PSG këtë vit është i lidhur pashmangshmërisht me atë të Neymar. Pas shrerit dhebatit të bujshëm me Kavanin, braziliani i pezullua nga klubi i cili vendosi që për ndeshjen ndaj Montpellier, ish-katalanasi të lihet në tribunë.


Por kjo gjë duket se ka ndikuar mirë tek skuadra e cila është ndaluar në barazimin e parë për këtë sezon dhe pikërisht ndaj Montpellier  që gjithmonë është cilësuar si “macja e zezë” e parizienëve.

Një barazimi i thatë pa gola në këtë takim, që të thuash erdhi për shkak të mungesës së Neymar ëhstë e vështirë, pasi edhe lojtarët e tjerë të skuadrës duket sikur ishin akoma me mendjen tek sherri i një jave më parë.

Por gjithsesi pavarsisht barazimit ndaj Montpellier, Paris Saint Germain kryeson i vetëm Ligue 1 pas 7 javëve të para në kuotën e 19 pikëve, me Monacon që tashmë ndjek me vetëm një pikë më pak.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007033109664917
array(1) { ["section"]=> string(65) "psg-stonon-pa-neymar-ne-fushe-montpellier-e-ndal-ne-barazim-93441" }