Publikohen emrat e 6 kompanive të basteve, të dyshuara si të përfshira në skandalin “Skënderbeu”

Publikuar tek: sport, më 17:13 09-09-2016 Publikohen emrat e 6 kompanive të basteve, të dyshuara si të përfshira në skandalin “Skënderbeu”

Pesë kompani bastesh shqiptare dhe një e aziatike përmenden në raportin e UEFA-s për skandalin ku dyshohet se është përfshirë klubi i Skënderbeut.

EuroBest, StarBet, Top-Bast, Baste Live, Super Bast si dhe aziatikia SBObet janë kompanitë që sipas UEFA-s kanë ndihmuar në trukimin e ndeshjeve. Nga pesë kompanitë shqiptare, Top Bast, Baste Live dhe Super Bast vazhdojnë të jenë ende aktive, ndërsa Eurobest që ka qenë në pronësi të presidentit të Skënderbeut, Ardian Takajt dhe StarBet, kompani të cilën Takajn e zotëronte së bashku me Gazmend Demin, aktualisht president i Partizanit, janë mbyllur. 

Screenshot_17.jpg

Screenshot_18.jpg

Screenshot_19.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007131814956665
array(1) { ["section"]=> string(99) "publikohen-emrat-e-6-kompanive-te-basteve-te-dyshuara-si-te-perfshira-ne-skandalin-skenderbeu-52435" }