Publikohen FOTO të rralla, e madhja Vaçe Zela dhe Agim Krajka koncert me ansamblin shqiptar në Austri

Publikuar tek: kulture-art, më 16:35 04-09-2019 Publikohen FOTO të rralla, e madhja Vaçe Zela dhe Agim Krajka koncert me ansamblin shqiptar në Austri Agim Krajka dhe Vaçe Zela me Ansamblin shqiptar

Publikohen disa foto të rralla të të madhes Vaçe Zela dhe kompozitorit të shquar Agim Krajka.

Fotot janë shkrepur në vitin 1988, para dhe gjatë shfaqjes se Ansamblit të këngëve dhe valleve të Shqipërisë, në një qytet të Austrisë.

Në këto imazhe bie në sy prania e këngëtares legjendare Vaçe Zela, Agrim Krajkës, mjeshtrit të ndjerë Rexhep Çeliku, partneres së tij Lili Cingu si dhe vallëtarë, instrumentistë e anëtarë të delegacionit shqiptar.

Fotot janë publikuar për herë të parë nga gazetari dhe studiuesi Armand Plaka.

69787045_2461460730585783_6171642321000464384_n.jpg

69841964_670013570134612_7825107753893888000_n.jpg

69468903_435736033709050_4252769422705426432_n.jpg

69962562_388254791859025_8671489252082581504_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099568367004395
array(1) { ["section"]=> string(107) "publikohen-foto-te-rralla-e-madhja-vace-zela-dhe-agim-krajka-koncert-me-ansamblin-shqiptar-ne-austri-177300" }