Publikohen fotot e kamikazëve që hodhën veten në erë në aeroportin “Ataturk”

Publikuar tek: bota, më 19:33 29-06-2016 Publikohen fotot e kamikazëve që hodhën veten në erë në aeroportin “Ataturk”

Mediat turke kanë publikuar fotot e dy kamikazëve që hodhën veten në erë mbrëmjen e djeshme në aeroportin “Ataturk” të Stambollit.

Kamerat e sigurisë të aeroportit kanë fiksuar momente nga hyrja e terroristëve duke hyrë brenda terminalit të pasagjerëve, pak minuta pasi të nxirrnin armët dhe të qëllonin mbi njerëzit. Pas përleshjes me policinë, kamikazët kanë hedhur veten në erë duke shkaktuar 40 të vdekur dhe me qindra të plagosur.

E gjithë bota është sensibilizuar me turqit në këtë moment tragjik. 

35C9C86D00000578-3665974-image-a-26_1467216229387.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avioni gjigand i ushtrisë amerikane kryen fluturimin e fundit, ka shërbyer edhe në Shqipëri (Foto)
Video e re nga shpërthimet në aeroportin e Stambollit (Pamje tronditëse) »
Article Logic
Execution time: 0.010349035263062
array(1) { ["section"]=> string(80) "publikohen-fotot-e-kamikazeve-qe-hodhen-veten-ne-ere-ne-aeroportin-ataturk-44978" }