Publikohen fotot e martesës së parë zyrtare gay në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 17:56 29-05-2015 Publikohen fotot e martesës së parë zyrtare gay në Shqipëri

Janë publikuar disa nga fotot e ceremonisë zyrtare të martesës së çiftit të parë homoseksual në Shqipëri.

Ambasada Britanike ka zyrtarizuar sot të parën martesë homoseksuale në Shqipëri. Dy meshkuj të dashuruar janë lidhur në martesë, në prani  të disa të ftuarve.  Ceremonia është zhvilluar  në residencën e ambasadorit britanik Nicholas Cannon dhe kanë marrë pjesë edhe anëtarë të komunitetit LGBT.

Donaldi dhe Mike janë çifti i parë që kryejnë ceremoninë zyrtare të martesës në Shqipëri.

{gallery}gay{/gallery}

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E vërteta e hidhur: Qytetarët e përdorën delfinin për “selfie”, nuk u përpoqën ta shpëtojnë
Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, plagosen 5 persona »
Article Logic
Execution time: 0.01115608215332
array(1) { ["section"]=> string(65) "publikohen-fotot-e-marteses-se-pare-zyrtare-gay-ne-shqiperi-12249" }