Publikohen fotot e shkatërrimit të tempullit 2000 vjeçar nga ISIS

Publikuar tek: bota, më 18:12 25-08-2015 Publikohen fotot e shkatërrimit të tempullit 2000 vjeçar nga ISIS

ISIS ka publikuar fotot e momentit të shkatërritmit të tempullit antik të Baalshamit në qytetin e Palmyras në Siri.

Në fotot e publikuara nga vet organizata terroriste, shihet momenti i vendosjes së eksplozivëve dhe shpërthimi i kryer në tempullin që bën pjesë në UNESCO.

Palmyra konsiderohet një nga qendrat më të lashta me rëndësi të madhe kulturore në botë. Qyteti është pjesë e UNESCO-s dhe Baalshami është ndërtuar  2,000 vjet më parë.

Lexo edhe: Eksploziv perlës së shkretëtirës, ISIS-i bombardon tempullin në Palmyra

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012845993041992
array(1) { ["section"]=> string(71) "publikohen-fotot-e-shkaterrimit-te-tempullit-2000-vjecar-nga-isis-19153" }