Publikohen fotot e ‘’Skodës’’ së Enver Hoxhës, vetëm ta shihni në ç’gjendje është katandisur

Publikuar tek: kulture-art, më 10:21 03-05-2016 Publikohen fotot e ‘’Skodës’’ së Enver Hoxhës, vetëm ta shihni në ç’gjendje është katandisur

Publikohen fotot e ‘’Skodës’’ së Enver Hoxhës, vetëm ta shihni në ç’gjendje është katandisur. Krejtësisht e pamirëmbajtur. Një makinë e urryer për shumë, por me vlera historike si mjeti që përdorej nga ish-diktatori. Gjithë ndryshk dhe aspak e mirëmbajtur.

 “Ah ta kisha pas shanc para 1985 ..... Gjithsesi mbresëlënëse ..... Makina e parë e blinduar, ‘’Skoda’’ e Enver Hoxhës ndodhet në Lezhë …’’, shkruan gazetarja Holta Paja.

 

enverhoxhaskoda3.jpg

enverhhoxhaskoda.jpg

 enverhoxhaskoda2.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022274017333984
array(1) { ["section"]=> string(93) "publikohen-fotot-e-skodes-se-enver-hoxhes-vetem-ta-shihni-ne-c-gjendje-eshte-katandisur-39337" }