Publikohen fotot e takimit të Ramës me Obamën dhe Biden në Shtëpinë e Bardhë

Publikuar tek: politike, më 18:32 14-04-2016 Publikohen fotot e takimit të Ramës me Obamën dhe Biden në Shtëpinë e Bardhë

Janë publikuar fotot nga takimi që kryeministri Edi Rama zhvilloi në Shtëpinë e Bardhë me Presidentin Barack Obama dhe zv/presidentin Joe Biden.

Rama është takuar fillimisht në zyrën ovale me Obamën, më pas delegacionet janë ulur për të diskutuar për çështje me interes të përbashkët. 

Fillimisht në media pati një konfuzion nëse do zhvillohej apo jo takimi mes kryeministrit shqiptar dhe presidentit amerikan, për faktin se në agjendën e zbardhur nga Shtëpia e Bardhë nuk flitej për të. Megjithatë, nga fotot konfirmohet se takimi i Ramës me Obamën nuk ka qenë thjesht një shtrëngim duarsh, por një diskutim më i gjatë mes palëve.

13007207_1082300818499846_2374817605256816182_n.jpg

Rama-Obama-768x512.jpg

12963562_1082300811833180_6206204967849876502_n.jpg

13015110_1082300821833179_8340438366454772181_n.jpg

12963491_1082300898499838_6963306404890013395_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022209882736206
array(1) { ["section"]=> string(82) "publikohen-fotot-e-takimit-te-rames-me-obamen-dhe-biden-ne-shtepine-e-bardhe-37707" }