Publikohen FOTOT/ Kush janë dy djemtë që u plagosën në Greqi, babai i tyre vdiq duke i mbrojtur

Publikuar tek: kulture-art, më 12:55 12-01-2021 Publikohen FOTOT/ Kush janë dy djemtë që u plagosën në Greqi, babai i tyre vdiq duke i mbrojtur Dy vëllezërit Anxhelo dhe Mihali

Përplasja me armë zjarri mes dy bandave shqiptare përfundoi në një tragjedi për familjen Llangozi.

Babai Edmond Llangozi mbeti i vrarë, ndërsa dy djemtë Anxhelo dhe Mihali janë plagosur dhe po mjekohen në spital.

Neësbomb.al ka mësuar se Anxhelo Llangozi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe kritike për jetën.

Për të mbrojtur djemtë nga breshëria e plumbave, 54-vjeçari ka dalë përpara djemve të tij, duke humbur kështu jetën.

E plagosur ka mbetur edhe kamarierja, Xhorxhina Kaso, e cila nuk kishte lidhje me ngjarjen por e ka kapur plumb qorr.

Policia greke po heton për të zbardhur të plotë ngjarjen dhe për të identifikuar autorët.

anxhelo.jpg

anxhelo_me_babain_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot nisi vaksinimi kundër COVID, por ja sa raste të reja janë regjistruar, 6 viktima në 24 orë (SHIFRAT)
»
Article Logic
Execution time: 0.012606859207153
array(1) { ["section"]=> string(100) "publikohen-fotot-kush-jane-dy-djemte-qe-u-plagosen-ne-greqi-babai-i-tyre-vdiq-duke-i-mbrojtur-234670" }