PUBLIKOHEN MESAZHET e gazetarit Muhamed Veliu me “Shtetin Islamik”

Publikuar tek: aktualitet, më 10:51 07-05-2017 PUBLIKOHEN MESAZHET e gazetarit Muhamed Veliu me “Shtetin Islamik”

Shqiptari nga Kaçaniku i Kosovës, Lavdrim Muhaxheri një eksponent i njohur i ISIS dhe ekzekutues barbar i shumë personave në Siri, ka lëshuar në kërcënim të fortë për sulme me thika dhe makina bombë në Shqipëri.

Gazeta Dita publikon sot komunikimet disa javore përmes rrjeteve sociale që gazetari Muhamed Veliu ka zhvilluar me një përfaqësues shqiptar të ISIS i cili punon në Ministrinë e Medias të Shtetit Islamik.

Qëllimi final ishte intervistimi i Lavdrim Muhaxherit i kthyer në njeriun më besnik të kreut të ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi.

Një pjesë e këtyre komunikimeve do të publikohen nga gazetari Veliu në një të përditshme britanike si pjesë e një investigimi disa mujor, ku do të tregohet se si rrjetet sociale si Facebook, Twitter dhe Telegram Messenger, janë kthyer në armën më të fortë propaganduese, urdhëruese të sulmeve në Europë dhe gjithashtu rekrutuese të Shtetit Islamik.

me.jpg

me1.jpg

me2.jpg

me3.jpg

me4.jpg

m6.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati ndaj kampionit të boksit Nelson Hysa, identifikohet autori në kohë rekord
Identifikohet trupi i pajetë që u gjet dje në detin e Vlorës »
Article Logic
Execution time: 0.011303186416626
array(1) { ["section"]=> string(70) "publikohen-mesazhet-e-gazetarit-muhamed-veliu-me-shtetin-islamik-77782" }