Publikohen pamjet e tmerrit në Itali, autobusi me nxënës u përplas në autostradë: 16 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 09:45 21-01-2017

Këto janë pamjet e aksidentit të tmerrshëm që ka ndodhur në Itali në autostradën e Veronës. Një autobus me nxënës hungarez u rrëzua në një këmbë ure, dhe më pas shpërtheu në flakë. Viktimat janë 16.

Ekipet e shpëtimit II flasin për një tragjedi të madhe. Në bord ishin 55 persona, kryesisht të rinj mes 14 dhe 18 vjeç. 39 persona të plagosur, janë dërguar në spitalet në Verona. Sipas asaj që është mësuar, autobusi erdhi nga Franca dhe ishte në tranzit në Itali për t'u kthyer në vendin e Evropës Lindore. Në autobus ishin kryesisht  djem, që po ktheheshin nga një vendpushim malor. Trupat e gjetur ishin djegur aq  shumë sa është e vështirë të identifikohen, raporton La Repubblica.

rep.jpg

a.jpg

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

a4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Hillary kap “mat” Bill Clinton duke ‘i ngulur sytë’ Ivankës, reagimi i saj është i pabesueshëm (Video)
BBC trondit rrjetin: Donald Trump qëllohet me armë zjarri »
Article Logic
Execution time: 0.011439085006714
array(1) { ["section"]=> string(98) "publikohen-pamjet-e-tmerrit-ne-itali-autobusi-me-nxenes-u-perplas-ne-autostrade-16-te-vdekur-66195" }