Publikohen shifrat, 7 miliardë biseda për 24 orë vetëm në messenger

Publikuar tek: bota, më 23:39 15-12-2017 Publikohen shifrat, 7 miliardë biseda për 24 orë vetëm në messenger

Tekonologjia e ka çuar komunikim mes njerëzve në një tjetër nivel.

Me aplikacionet dhe rrjetet sociale që të mundësojnë komunikim pa fund, niveli i komunikimit dhe shkëmbimit të mesazheve në ditët e sotme është në nivelet më maksimale.

Messenger njoftoi se në vitin që po mbyllet, përdoruesit e këtij aplikacioni kanë dërguar më shumë se 7 miliardë biseda në një ditë.

Përveç kësaj 1.3 miliardë përdorues të Messenger kanë shkëmbyer, me 1.7 miliardë “emoji” në një  ditë.

Njoftimi u dha nga Facebook, i cili publikon numrat e aplikacioneve për vitin 2017./NEWSBOMB.AL

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013200998306274
array(1) { ["section"]=> string(73) "publikohen-shifrat-7-miliarde-biseda-per-24-ore-vetem-ne-messenger-103249" }