Publikohen shifrat e Britanisë, ende shumë të vdekur nga Covid-19

Publikuar tek: bota, më 16:54 26-05-2020 Publikohen shifrat e Britanisë, ende shumë të vdekur nga Covid-19

Mbretëria e Bashkuar vijon të raportojë një numër të lartë viktimash dhe të infektuarish nga Covid-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 134 viktima, duke e çuar në 37.048 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura në vendin ishullor. Gjithashtu janë shënuar shumë raste të reja me covid-19.

4043 raste të reja duke e çuar në 265.227 numrin total të të prekurve. Sigurisht vendi më problematik në të gjithë Britaninë e Madhe është Anglia, me qendër Londrën.

Problematike situatra paraqitet edhe në shtëpitë e kujdesit në Angli, ku gjatë periudhës së pandemisë kanë humbur jetën shumë të moshuar.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094499588012695
array(1) { ["section"]=> string(71) "publikohen-shifrat-e-britanise-ende-shume-te-vdekur-nga-covid-19-207896" }