Publikohen shifrat, Maqedonia dhe Greqia me ulje rastesh të Covid-19, ulet dhe numri dhe i viktimave

Publikuar tek: rajon, më 19:42 16-01-2021 Publikohen shifrat, Maqedonia dhe Greqia me ulje rastesh të Covid-19, ulet dhe numri dhe i viktimave Foto ilustruese

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka publikuar shifrat e fundit për sa i përket situatës së koronavirusit në vend.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 360 raste pozitive dhe 14 viktima, duke e çuar në total numrin e të prekurve që nga fillimi i pandemisë në 88.749, ndërsa atë të viktimave në 2696.

Nga ana tjetër, Greqia ka raportuar po ashtu shifra të ulëta të situatës së koronavirusit. Me 510 raste të reja dhe 20 viktima në 24 orë, Greqia arrin 148.370 raste infektimi dhe 5441 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëvizja Vetëvendosje nxjerr listën e kandidatëve për zgjedhjet e 14 shkurtit, Albin Kurti i pari, ja ku renditet Vjosa Osmani
»
Article Logic
Execution time: 0.013564825057983
array(1) { ["section"]=> string(105) "publikohen-shifrat-maqedonia-dhe-greqia-me-ulje-rastesh-te-covid-19-ulet-dhe-numri-dhe-i-viktimave-235269" }