Publikohet audioregjistrimi ku bashkëshorti i ministres Nikolla kundërshton një pjesë të ligjit për arsimin e lartë

Publikuar tek: slide-lart, më 21:25 21-07-2015

Publikohet audioregjistrimi ku dekani i i Fakultetit të Inxhinierisë Matematike dhe Inxhinierisë Fizike, Ligor Nikolla, bashkëshort i ministres së Arsimit Lindita Nikolla, shfaq vërejtjet e tij për projekt ligjin e arsimit të lartë.

Ligor Nikolla shprehet se vërejtjet e FIMIF i janë dërguar me shkrim dhe email, personave përgjegjës për hartimin e këtij projekt ligji, ndërsa vërejtjen konsistojnë në tre fusha.

Vërejtjet e Dekanit të FIMIF konsistojnë ryesisht në fushën e organizimit akademik dhe administrative të institucioneve të arsimit të lartë por jo vetëm.

Ishte kreu i Grupit Parlamentar i PD-së, Edi Paloka ai që e publikoi fillimisht këtë audioregjistrim në sallën e Kuvendit të Shqipërisë.

Lexo edhe: Paloka publikon një audioregjistrim në Kuvend: Dekani Ligor Nikolla kundërshton projektligjin e bashkëshortes së tij

*Dekani Ligor Nikolla

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022625923156738
array(1) { ["section"]=> string(121) "publikohet-audioregjistrimi-ku-bashkeshorti-i-ministres-nikolla-kundershton-nje-pjese-te-ligjit-per-arsimin-e-larte-16699" }