Publikohet DOKUMENTI, tjetër aks rrugor ME PAGESË për 13 vitet e ardhshme

Publikuar tek: aktualitet, më 14:55 23-04-2018 Publikohet DOKUMENTI, tjetër aks rrugor ME PAGESË për 13 vitet e ardhshme Foto ilustruese

Një tjetër aks rrugor i është dhënë me koncesion privatit.

Bëhet fjalë për aksin rrugor Thumanë – Vorë. Dokumenti i dhënies me koncesion të kësaj rruge nga ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë, është bërë publik nga Open Data Albania, sakaq, një njoftim ka bërë edhe drejtoresha Aranita Brahaj. Brahaj, u bën thirrje banorëve të Vorës dhe Thumanës të dalin të protestojnë para se të lidhet kontrata dhe të paguajnë kostot e dëmit kontraktor privatit, si për rastin e koncesionit në Morinë.

Në dokument thuhet se shifra që do të paguhet, do të përcaktohet nga ofertat që do të paraqesin kompanitë private të interesuara. Kohëzgjatja e kontratës së koncesionit/PPP është vendousr të jetë për 13 vjet.

Screenshot_6.jpg

 

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092101097106934
array(1) { ["section"]=> string(79) "publikohet-dokumenti-tjeter-aks-rrugor-me-pagese-per-13-vitet-e-ardhshme-117978" }